kálnický beh

Päť a pol kilometrovú trasu kedysi bežali desiati kálnickí atléti pri príležitosti druhého oslobodenia obce rumunskými vojakmi. Naposledy sa preteky uskutočnili pred sedemdesiatimi rokmi.

Možno už ani nik neveril, že sa tento obecný beh vráti. No, podarilo sa. Druhú aprílovú sobotu sa vybehne do ulíc znova a bežcov budete mať možnosť sledovať aj online.  Pretek sa uskutoční pod zastrešením Trenčianskej župy. O obnovenie tradície sa pričinil Miroslav Masár, ktorý si z detstva pamätá posledné preteky pred sedemdesiatimi rokmi.

Po dlhých rokoch si bežci budú môcť vyskúšať tradičnú trasu z Kálnice do Rakoľúb a späť už v sobotu 8. apríla. Rovinatá trať je dlhá presne 5 518 metrov s asfaltovým povrchom. Súťaží sa v štyroch kategóriách: M, M35, Ž, Ž35.

Prihlasovanie na pretek

Registrovať a prezentovať sa bežci budú môcť od 10:30 do 12:30 v miestnom kultúrnom dome. Pol hodinu pred pretekmi sa registračná brána uzatvorí, preto odporúčame zaregistrovať sa radšej vopred cez internetovú stránku beh.sk. 

Po príhovoroch a poučení o trati pretekárov odštartuje o 13:00 starosta obce alebo župan Trenčianskeho kraja. Časový limit zvládnutia pretekov nie je určený.

Vyhlásenie výsledkov bude asi štyridsať minút po dobehnutí posledného pretekára.

Čo vás čaká v cieli?

Súčasťou symbolického štartovného v hodnote jedného eura bude čaj, pitný režim a pre mnohých možno motivačný chutný jelení guláš v cieli. Všetci, ktorí dosiahnu cieľovú pásku, získajú pamätnú medailu. Prví traja pretekári v kategóriách obdržia i pamätné poháreocenia aj najstaršieho a najmladšieho pretekára.

Absolútny víťaz získa zvláštnu cenu šampióna spred sedemdesiatich rokov.

Najbližšiemu príbuznému bežcov spred sedemdesiatich rokov organizátori venujú rôzne spomienkové predmety. Po pretekoch sa môžete zapojiť do tomboly, pričom lístok dostanete ako súčasť štartovného. A ak vám po behu zostanú sily, zabavte sa na kultúrnom programe.

prví kálnickí atléti
zdroj: Facebook

Prihlásiť sa môžete do 30. marca online (beh.sk) alebo emailom ([email protected], [email protected]).

Zdroj: beh.sk, trnavskyhlas.sk | Foto: Facebook BEH oslobodenia Kálnice po 70 rokoch