Toto snáď nie je ani možné, naša olympijská víťazka stále nedostala svoje zaslúžené peniaze. Aby toho nebolo málo, za sústredenie pred olympiádou prišla Kuzminovej upomienka za nezaplatenú faktúru. 

Slovensko zažíva v športe poriadnu hanbu a Kuzminovcom dochádza trpezlivosť. Olympijská víťazka Anastasia Kuzminová za svoje výsledky na ZOH 2018 stále nedostala ani cent zo sumy, ktorá je jej pridelená za zisk cenných kovov. Denník Šport uvádza, že Slovenskému biatlonovému zväzu je dlžné Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu 50-tisíc eur.

Aby toho nebolo málo, na sekretariát zväzu prišla pred pár dňami upomienka z hotela v talianskej Anterselve, kde bola Kuzminová so svojim tímom na sústredení. Faktúru za viac ako dvetisíc eur by chceli ale zaplatiť z peňazí, ktoré Nasti patria po zisku medailí. Na účet jej však neprišiel ešte ani cent.

Manžel a tréner Daniel Kuzmin uviedol, že ich trpezlivosť je už na konci, pretože momentálne musia všetky náklady na tréningy platiť z vlastného vrecka. Zväz im už v tejto chvíli dlhuje 5-tisíc eur, no peňazí od ministerstva sa akosi nemôžu dočkať.

K celej situácii sa vyjadrilo aj ministerstvo: ,,Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v tejto chvíli nerozdelilo finančné prostriedky na takzvaný top tím na žiadneho športovca, ale snažíme sa o čo najskoršie pokrytie týchto nákladov. Ministerstvo školstva rozdelilo v tomto roku medzi športové zväzy na uznané športy 44,76 milióna eur, pričom prvá splátka bola zväzom zaslaná k 31. januáru SZB je pre rok 2018 schválená vypočítaná suma vo výške 538 253 eur. Ďalšie prostriedky (dotácie) pre rok 2018 sú toho času predložené na schválenie ministerke školstva.“

V strese nie sú len Kuzminovci, ale aj zväz, ktorému sa situácia nerieši ľahko. Aj keď na platenie Nastinho servisného tímu vyčlenil nejaké peniaze, nedokáže zaplatiť všetky náklady, ktoré vznikli pred olympiádou. Zväz dokonca ešte ani nevidel zmluvu s ministerstvom na top tím, ktorú mali už dávno podpísať.

Všetky odklady vyplácania sú vraj pre športovcov katastrofálne a obmedzuje ich to v ďalšej príprave. Momentálne je otázne, čo sa bude diať, ak v najbližších dňoch peniaze nenájdu svojho oprávneného majiteľa a tým je Anastasia Kuzminová. Je však viac než jasné, že nedostatok financií môže zabrzdiť jej prípravu na ďalšie svetové preteky.

Zdroj: Šport | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.