V priestoroch Historickej radnice prijalo vedenie nášho mesta členov družstva H20 Polo Piešťany, ktoré sa stalo majstrom Európy vo vodnom póle nad 65 rokov. Členmi úspešného tímu boli aj traja Košičania. 

V záplave správ zo sveta športu sme neustále konfrontovaní s mládežou a jej výkonmi na vrcholných podujatiach. Avšak Slovensko, ako krajina, ktorá ma celkom pekné tradície vo vodnom póle, sa môže pýšiť aj inými úspechmi, a to zvlášť v tomto športe.

“NAŠI SENIORI NEUSTÁLE POTVRDZUJÚ PRÍTOMNOSŤ V EURÓPSKEJ ŠPIČKE VODNÉHO PÓLA”.

Seniori v kategórii nad 65 rokov  sa predstavili na nedávnych Majstrovstvách Európy 2016, ktoré sa konali v chorvátskej Rijeke. Reprezentanti potvrdili, že minuloročný zisk zlatej medaily na MS v ruskej Kazani nebol náhodný. V Chorvátsku vo finále zdolali družstvo, ktoré pochádza z jednej najsilnejších veľmocí v tomto športe, z Talianska. Konkrétne sa jednalo o tím Bogliasca. Naši vyhrali finálové stretnutie pomerom 7:6.

Členmi tímu boli aj traja Košičania – Peter Hrčka, Ladislav Szelley a Peter Šalát. Primátor mesta Richard Raši ich prijal slávnostne v radnici v reprezentatívnych priestoroch a nezabudol pripomenúť jednu zásadnú vec, a síce že táto medaila je naozaj výnimočné ocenenie, keďže družstvo seniorov neodohralo pred šampionátom žiaden prípravný duel! Prakticky sa tím dal “dokopy” priamo až v dejisku šampionátu. Klobúk dole pred našimi seniormi.

Zdroj: autor | Foto: wikipedia.com