Pod nitrianskym hradom stojí objekt z kontajnerov, ktorý na svoje umiestnenie nemá povolenie. Mesto s touto stavbou bojuje a urobí všetko pre to, aby kontajnery čo najskôr z tejto mestskej časti zmizli. 

Nitra bojuje s nepovolenou stavbou, ktorá sa nachádza pod hradom na Podzámskej ulici. Tá je postavená zo 16 lodných kontajnerov, ktoré na umiestnenie na tomto mieste nemajú povolenie. Radnica s touto stavbou bojuje a chce nielen zastaviť ďalšie práce na nej, ale aj zabezpečiť jej úplné odstránenie. Mestskému zastupiteľstvu sa podarilo odrezať tento pozemok od prístupu, ktorý vedie cez mestskú parcelu.

Na súkromnom pozemku, kde stoja kontajnery, by mala vyrásť polyfunkčná budova, no radnica nechápe, prečo tam vlastne kontajnery sú. Po meste sa vraj šíria informácie o tom, že tento objekt bol postavený na truc pamiatkovému úradu, ktorý vydal prísne podmienky pre výstavbu  budovy na tomto mieste. Netradičná stavba však rozčuľuje nielen ľudí, ale aj pamiatkarov, pretože takýto druh stavby tam nemá čo robiť. Mesto je z tohto konania prekvapené aj preto, že 26. júna vlastníkovi parcely schválil uskutočnenie jeho zámeru na výstavba budovy.

Keďže nikto nechápe, prečo tam kontajnery stoja, kompetentní sa rozhodli situáciu riešiť cestou štátneho dohľadu, ktorý vykoná stavebný úrad 29. novembra. Útvar hlavného architekta sa vyjadril, že stavba tohto objektu je neprípustná a nikto ju nepovolil. To, či sa podarí kontajnery odstrániť, bude jasné po vykonaní všetkých potrebných úkonov mesta.

Zdroj: mynitra.sme.sk | Foto: wikipedia

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.