Nitra sa rozhodla postaviť novú športovú halu, ktorá má nahradiť tú, ktorá v decembri 2016 zhorela a je nepoužiteľná. Novú budovu budú využívať nielen žiaci, ale aj široká verejnosť. 

Nitra má veľké plány v oblasti výstavby novej športovej haly. Tá by sa mala vybudovať na Hlbokej ulici na sídlisku Čermáň, pričom by mala nahradiť starú nevyužívanú telocvičňu. Tá je od roku 2016 nevyužívaná z dôvodu požiaru, ktorý ju úplne zničil. Mesto už chystá potrebné kroky na budovanie, momentálne je vypísaná verejná súťaž na dodávateľa stavby, pričom uchádzači môžu predložiť svoju ponuku do 16. januára.

Práce na výstavbe by mali trvať 6 až 8 mesiacov. Na novú halu sa tešia aj žiaci zo Základnej školy Cabajská, ktorí sú momentálne bez telocvične. Využívať ju budú aj iné školy a taktiež obyvatelia mesta. Objekt bude rozdelený na dve časti a skladať sa bude z jedného podlažia. Slúžiť bude na rôzne druhy športu, pričom sa môžu meniť podľa požiadaviek mesta a záujmu obyvateľov. Hala bude disponovať aj sprchami, WC, šatňami, technickou miestnosťou, skladom, kotolňou a inými priestormi. Obyvatelia Nitry sa tak už onedlho dočkajú novej haly, ktorá snáď bude spĺňať účel a ich požiadavky.

Zdroj: mynitra.sme.sk | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.