Nitriansky futbalový štadión konečne prejde dlho plánovanou rekonštrukciou. Práce by sa mali ukončiť v júni, kedy by mal byť štadión uvedený do prevádzky. Na projekte sa bude spolupodieľať aj Slovenský futbalový zväz, ktorý mu dodá divácke tribúny. 

Nitriansky futbalový štadión čaká veľká zmena. Prestavba sa má začať začiatkom budúceho roka, pričom v júni by mal byť odovzdaný do prevádzky, informuje sme.sk. Mesto sa na túto rekonštrukciu chystá už dlho, no vyzerá to tak, že teraz sa to konečne podarí. O rekonštrukciu sa postará mestská firma Nitrianska investičná s.r.o., ktorá už koncom mája vyhlásila verejné obstarávanie na dodávateľa prác, ktorý zabezpečí všetko potrebné. Súťaž bola ukončená v júni 2017, pričom dodávateľ prác je už známy. Mesto má na celú rekonštrukciu čas len 180 dní, preto sa musí poponáhľať. Práce by sa mali začať v januári, pričom prevádzka je naplánovaná na jún 2018.

Pomoc pri rekonštrukcii poskytne aj Slovenský futbalový zväz, ktorý poskytne nové divácke tribúny. Zvyšné potrebné zariadenie dodá mesto, pričom sa nezabudne ani na šatne, osvetlenie a kamerový systém. Prvá etapa rekonštrukcie bude realizovaná prostredníctvom dvojmiliónového úveru, ktorý si vezme Nitrianska investičná s.r.o.

Zdroj: mynitra.sme.sk | Foto: Facebook FC Nitra

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk