Nemocnica v Nitre zažíva v posledných mesiacoch obrovský problém s parkovaním. Drzí vodiči dokonca neváhajú blokovať prejazd sanitiek, neodrádzajú ich ani pokuty. Čo bude ďalej? 

Nitrianska nemocnica zažíva vďaka svojmu parkovisku poriadne kritické obdobie. Môže za to povolenie parkovania na štyri hodiny zadarmo, čo ľudia naplno využívajú. Kedže vodiči nemajú kde parkovať, častokrát dokonca blokujú aj prejazd sanitiek. Nepomohli ani značky so zákazom zastavenia.

Hovorkyňa nemocnice Tatiana Timková tvrdí, že nové značky tam osadili najmä preto, aby sa predišlo blokovaniu sanitiek a nákladných vozidiel. Ľudia sú však drzí a dopravné značenie nerešpektujú. Mestská polícia preto chodí do areálu takmer každý deň a od januára už stihla riešiť viac ako 60 priestupkov.

Ak si myslíte, že mužov zákona volajú len pracovníci nemocnice, ste na omyle. Mnohokrát s nepodarenými vodičmi dôjde trpezlivosť aj samotným návštevníkom a sú to práve oni, ktorí kontaktujú číslo 158. Neposlušní vodiči potom často dostanú na koleso papuču, pričom za necelé tri mesiace ich v areáli nemocnice polícia udelila už viac ako 30.

V minulosti situácia až taká hrozná nebola, všetko sa však zmenilo nariadením ministerstva zdravotníctva, ktoré prenieslo do nemocníc parkovanie na štyri hodiny zadarmo. Keď bolo parkovisko platené, ľudia si vybavili v nemocnici čo potrebovali a zbytočne tam nestáli. Dnes však každý vie, že má 4 hodiny zadarmo a tým pádom sa nikam ponáhľať nemusí. Zdá sa, že problém sa tak skoro nevyrieši a vodiči budú aj naďalej bojovať o každé voľné miestečko. Mestská polícia tak bude mať stále plné ruky práce a arogantných vodičov bude musieť trestať i v tejto kritickej situácii.

Nitrianska nemocnica má vybudovaných doteraz 448 parkovacích miest a pripúšťa, že v budúcnosti prichádza do úvahy parkovací dom, ktorý by im veľmi pomohol.

Zdroj: mynitra.sme.sk | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.