Ak ste niekedy skúšali nájsť web tradičných Kukuričných chrumiek či spoločnosti, ktorá ich vyrába, veľmi rýchlo ste zistili, že je to nemožné. Nitrianska spoločnosť ani známa slovenská značka chrumiek nevystupuje dokonca ani na žiadnej sociálnej sieti.

Takáto ignorácia marketingových aktivít by pre väčšinu značiek v dnešnej dobe znamenala istú samovraždu, no nitrianska spoločnosť MIVA skrátka reklamu nepotrebuje. Darí sa výborne aj bez týchto aktivít, a to celé roky. Firmu, ktorá vyrába obľúbené chrumky, vlastní Nitran Dušan Kuča. Tento človek je pre médiá záhadou, neposkytuje žiadne rozhovory, s médiami ani nekomunikuje. Nestojí o žiadnu medializáciu jeho osoby.

Ako píšu aktuality.sk, biznismenov profesionálny život je úzko spätý s potravinárstvom. Pred pádom komunizmu, pracoval ako vedúci pracovník závodu v Nitre, ktorý patril štátnemu podniku Mlyny a cestovinárne. V čase privatizácie sa stal spoluzakladateľom nového podniku NiPek Nitrianske pekárne. Už tu vyrábali známe kukuričnú pochúťku.  Okrem toho v súčasnosti zastáva pozíciu podpredsedu predstavenstva Poľnohospodárskeho družstva v obci Veľké Zálužie.

Výroba chrumiek sa po rokoch premiestnila pod súčasnú spoločnosť MIVA, s.r.o. „Za rok 2015 firma zarobila vyše 240-tisíc eur, a to pri tržbách 2,6 milióna eur. Takúto rentabilitu tržieb (ziskovosť) môžu Kučovi závidieť aj oveľa väčší a majetnejší slovenskí potravinári. Dokonca ani najväčšie obchodné reťazce nezarobia toľko v prepočte na jedno utŕžené euro,“ píše web aktuality.sk.

Zdroj: aktuality.sk |Foto: Youtube, wikimedia.commons.org