Juraj mal celý život pred sebou, no osud to zariadil inak. V utorok nečakane zomrel.

Jurajovi sa stala osudnou jeho vášeň. Pravdepodobne ho zradilo srdiečko pri tréningu obľúbenej cyklistiky. Hneď zo školy išiel do lesa, odkiaľ sa už nevrátil. Našli ho údajne pri výjazde do kopca, napísal jeho strýko. “Väčšieho poctivca by ste nenašli, ja som mal s Ivkou tú možnosť vychovávať ho, ale len krátko. Ďakujeme Utu…už teraz neskutočne chýbaš,” smúti jeho otec. Juraj chýba celej rodine i priateľom.

Zdroj: Facebook Peter Riecky

Všetci ho poznali ako sympatického športovca, ktorý bol neuveriteľne inteligentný a múdry. Jeho strýko Peter Riecky, učiteľ a volejbalový tréner, si ho uctil aj odkazom Saganovi. Keďže Juraj sa po problémoch s kolenom nemohol venovať aktívne atletike, ako tomu bolo v detstve, jeho vášňou sa stala cyklistika.

Zdroj: Facebook Luigi Riecky

“Môj synovec Juraj. Ako dieťa vynikajúci atlét. Neskôr musel skočiť pre bolesti v kolene. Našiel svoj druhý život v cyklistike. Motivoval si ho práve ty. Svojím správaním, talentom…všetkým. Bol ako ty. V cyklistike videl cestu ďalej,” začína dojemný odkaz Saganovi jeho strýko. Juraj vraj o cyklistike vedel všetko. Pretekárov dokázal rozpoznať podľa šľapania, celú históriu poznal lepšie ako komentátori.

Peťo Sagan bol vraj pre neho vzorom. Strenúť sa však už nestihli. “Píšem len preto, aby si vedel, že nejaký Juraj Riecky existoval..veľmi by ho to potešilo. Taktiež rodičov a celú rodinu, ktorá neskutočne touto stratou trpí,” hovorí smutne jeho strýko, ktorý prosí o zdieľanie príspevku, aby sa dostal až ku Peťovi Saganovi. Stovky ľudí tak už spravilo.

Toto je príspevok, ktorý môžete šíriť ďalej. Pre Juraja

Juraj navštevoval základnú školu na ulici Odborárska, kde so športom aktívne začal. Neskôr chodil na bilingválne gymnázium v Novom Meste nad Váhom. Študoval i na Filozofickej univerzite v Bratislave, kde stihol získať bakalársky diplom. Rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Posledná rozlúčka s Jurajom bude v pondelok 3. apríla o 12.30 hod. v Dome smútku v Novom Meste nad Váhom.

Zdroj: Facebook Luigi Riecky

Zdroj/Foto: Facebook Peter Riecky, Facebook Luigi Riecky, pexels.com ilustračné