Na jednej strane počuť názory, že OC Benátky konečne prinesie niečo nové do mesta, na tej druhej ľudia nevidia zmysel v obchodoch, ktoré stoja v každom okolitom meste a o dopravnom zaťažení ani nehovoriac.

Bývalý areál autocvičiska sa na jar tohto roku začal meniť na nové obchodné centrum s poetickým názvom Benátky. Za výstavbou nové centra s množstvom obchodov stojí česká developerská spoločnosť Intercore, ktorá svoje novo vybudované priestory prenajala spoločnostiam: Takko, Deichmann, Tedi, Dráčik, Okay Elektro, Pepco. Na jar 2017 pribudne Pet Center a Delikana.

Slávnostné otvorenie by sa malo konať už 3. novembra, organizátori nakupujúcim sľubujú v tento deň rôzne súťaže či kultúrny program. Všetky obchody však 3. novembra nestihnú otvoriť, napríklad Deichman na svojich oficiálnych stránkach uvádza dátum až 17. november 2016.

th

Výstavba nového centra zameraného na obchod vyvolala medzi Topoľčancami  viaceré názory. Niektorí nové možnosti nákupov vítajú. „Ľudia sa budú sťažovať vždy, hnevali sa, keď tu obchody neboli, teraz je zle, že sa niečo postavilo. Mne osobne to neprekáža, naopak, aspoň nemusím tak často do za nákupmi do Nitry,“ povedala nám dôchodkyňa. Iní nevidia v centre žiaden zmysel. „Je to zbytočné, ja si neviem predstaviť, ako tu bude po otvorení vyzerať doprava, predstavte si Tesco, Lidl a do toho teraz nové dopravné zaťaženie. Keby tu aspoň otvorili zaujímavé obchody, tieto značky sú pritom na každom rohu,“ myslí si Tomáš.

Foto: pixabay.com, intercora.cz