S rakovinou bojuje nielen vo svete, ale aj na Slovensku množstvo ľudí. Pred najhorším nás však môžu zachrániť preventívne prehliadky a aj špeciálne vyšetrenie, ktoré bude po novom hradiť jedna z našich poisťovní.

Union poisťovňa ako jediná na Slovensku sprístupnila pacientom PET centrum v Nitre, ktoré patrí k tým najmodernejším. Dokáže totiž presne odhaliť nielen umiestnenie nádoru v tele pacienta, ale aj metastáz. Čas vyšetrenia je omnoho kratší a tým pádom je všetko pre chorého človeka z pohľadu zdravia šetrnejšie. Špecializované PET centrum dokáže ochorenie rýchlejšie odhaliť a tým pádom môže skôr nastúpiť terapia, ktorá zvyšuje možnosť uzdravenia sa.

Union poisťovňa je zatiaľ jedinou na Slovensku, ktorá sa dokázala s PET centrom v Nitre dohodnúť na spolupráci, vďaka čomu poistencom uhradí výkony. Členka predstavenstva ZP Union Elena Májeková dohodu potvrdila slovami: ,,Chceme, aby naši poistenci mali prístup k tomu najmodernejšiemu a sme radi, že sa nám podarilo túto spoluprácu dohodnúť.“

Každý, kto má o toto vyšetrenie záujem, sa musí objednať cez lekára špecialistu, a to prostredníctvom online protokolu dostupného na stránke PET zariadenia, pričom naň musí mať dôvod.

Zdroj: noviny.sk | Foto: pexels

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.