Určite sa vám už neraz stalo, že ste na vlakovú stanicu dobehli v posledných minútach pred odchodom vlaku a lístok ste si už nestíhali kúpiť. Pre všetkých oneskorencov železnice prichádzajú so zaujímavou novinkou, ktorá sa však nemusí páčiť všetkých cestujúcim. 

Ak je na stanici pri pokladni veľa ľudí a bojíte sa, že si už nestihnete kúpiť lístok, môžete to jednoducho vyriešiť zaslaním jednej SMS na číslo 2255. Platí to však len pre cestovanie osobným vlakom. Háčik je však v tom, že tieto lístky sú rozdelené podľa času cesty. Môžete si vybrať 20-minútový lístok za 1,30 € alebo 60-minútový za 2,50 €. Pri niektorých cestách tak prídete o niekoľko centov, napríklad pri trase z Bratislavy do Trnavy by ste normálne zaplatili 2,18 €, no so zakúpeným sms lístkom to bude o 32 centov viac. Musíte však rátať aj s meškaním vlakov, kedy by vám platnosť lístka mohla vypršať a napokon by ste mohli zaplatiť ešte aj mastnú pokutu.

Zdroj: pluska.sk | Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Mladá a ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá sa zaujíma o všetko, čo sa deje okolo nej a má potrebu upozorniť na to aj svoje okolie. Miluje písanie a ak náhodou nepíše nejaký článok, rada si prečíta dobrú knihu.