Rýchlejšie a pohodlnejšie tankovanie. To má za cieľ nová aplikácia, ktorá vám umožní zaplatiť za benzín či naftu bez toho, aby ste museli vyťahovať peňaženky alebo platobné karty. Postačí vám smartfón a tablet.

 

Prísť na čerpaciu stanicu, natankovať pohonné hmoty a opäť jednoducho odísť bez toho, aby ste museli vystúpiť z vášho auta. Takého pohodlie slovenským vodičom sľubujú čerpacie stanice Shell.  Žltočervené čerpacie stanice vám pomôžu aj s tankovaním prostredníctvom svojej obsluhy. Z auta tak nemusíte urobiť už ani krok.

„Platenie pomocou aplikácie Masterpass na našich čerpacích staniciach ocenia nielen časovo vyťažení vodiči vďaka rýchlosti celého platobného procesu, ale tiež napríklad rodičia cestujúci s deťmi, ktorí ich teraz vôbec nemusia spustiť z dohľadu,” uviedol pre pluska.sk Jan Čapský, riaditeľ prevádzky čerpacích staníc Shell na Slovensku a v Českej republike.

Tri jednoduché kroky

Aplikáciu si stačí jednoducho stiahnuť, prihlasiť sa, zaregistrovať platobnú a vernostnú kartu. Ak sa rozhnodnete tankovať, načítate QR kód, zadáte číslo stojanu a sumu, za ktorú chcete pohonné hmoty načerpať. Na všetko máte 90 sekúnd. Pokiaľ v tomto časovom limite tankovať nestihnete, transakcia sa stornuje. Ako na svojej stránke uvádza pluska.sk, bloček vám príde priamo do aplikácie. Preposlať si ho však môžete aj na e-mail. Služba momentálne ešte nie je dostupná pre motocyklistov.

Zdroj: pluska.sk|Foto: unsplash.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Kristina H
Vyštudovaná jazykovedkyňa, ktorá sa tým ale príliš nechváli, pretože ako sa hovorí: "Aj majster kat sa utne!" Jej pracovným domovom je rádio a tieto internetové stránky. Prinášať vám bude informácie o kultúre, politike a rôznych zaujímavostiach.