Štát minul 14 miliónov eur na nový dopravný servis. Bude verejný a bezplatný. Hlavné sídlo sa nachádza v Žiline a na servise bude pracovať okolo 40 ľudí.

Portál o doprave.info poskytuje na jednom mieste komplexné informácie o aktuálnej situácii v rámci SR, ako i o službách týkajúcich sa dopravy. Bežný užívateľ i odborná verejnosť sa dozvie o dopravnej situácii, najmä o obmedzeniach v cestnej doprave, dopravných nehodách a jazdných podmienkach. Prispievatelia môžu prostredníctvom portálu nahlasovať dopravné udalosti. Všetky takto nahlásené informácie týkajúce sa dopravy spracuje operátor NDIC.

Nový servis ponúka aj možnosť stiahnuť si mobilnú apku. “Vďaka aplikácii máte prehľad o prekážkach na cestách. Pozrite si ich priamo vo svojom mobile ešte pred jazdou. Vyhľadajte si najvhodnejšiu trasu a vyhnete sa tak nahláseným dopravným nehodám a policajným hliadkam. Sami sa môžete podieľať na plynulejšej premávke. Prostredníctvom aplikácie O doprave nahláste spomalenú jazdu, dopravné obmedzenia, nepriaznivé počasie na cestách, či iné prekážky,” píše sa na webe.

Dopravný servis nájdete na adrese: www.odoprave.info

Zdroj: odoprave.info |Foto: pixabay.com