Bratislava sa ako prvé mesto na Slovensku stane viditeľným pre všetkých, ktorí zatúžia po zábave. Informácie o kultúrnych podujatiach budete mať ako na dlani vďaka jedinej aplikácii. Pripravte sa na Invisible City!

V jednej aplikácií je skrytých tisíc možností. Odhaliť ich môžete bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate, stačí si ju stiahnuť do svojho smartfónu. Hlavné mesto Slovenska sa aj vďaka tejto novinke ocitne na kultúrnej mape Európy. Návštevníci, ako aj samotní obyvatelia Bratislavy a jej okolia, sa prostredníctvom Invisible City dozvedia o zaujímavých podujatiach, premietaniach filmov, či tanečných a hudobných predstaveniach.

Vo svete nejde o žiadnu novinku

Mobilnú aplikáciu uviedlo združenie kultúrnych inštitútov a diplomatických misií európskych krajín EUNIC. V súčasnosti už spolupracuje s KC Dunaj, Kinom Lumiére či Starou tržnicou. Invisible City Bratislava by už ale čoskoro malo byť Mekkou regionálnej kultúry. Združenie totiž plánuje rozšíriť spoluprácu aj s inými inštitúciami prezentujúcimi zaujímavé podujatia. Cieľom je, aby bola aplikácia čo najpestrejšia a vždy aktuálna.
Priblížiť túto novinku používateľom mali aj sprievodné akcie ako Jazyková kaviareň, Deň Európy či Noc literatúry. Vo svete pritom nejde o žiadnu prevratnú novinku. Invisible city už poznajú aj iné európske krajiny.

Zdroj:  eventium.io, bratislava.czechcentres.cz|  Foto:unsplash.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Kristina H
Vyštudovaná jazykovedkyňa, ktorá sa tým ale príliš nechváli, pretože ako sa hovorí: "Aj majster kat sa utne!" Jej pracovným domovom je rádio a tieto internetové stránky. Prinášať vám bude informácie o kultúre, politike a rôznych zaujímavostiach.