Obeťou podvodníkov sa stala ďalšia dôchodkyňa. Tentokrát išlo o pani Katarínu z Nitry, ktorá v nedeľu pred obedom prišla o tisíce eur. Za všetko mohol jeden telefonát.

83-ročnej Kataríne z Nitry zavolal v nedeľu pred obedom muž, ktorý sa predstavil ako lekár. Do telefónu tvrdil, že jej syn mal dopravnú nehodu a ona teraz musí ako odškodné zaplatiť poškodeným 4000 eur. Starenka podvodníkovi naletela, a tak zašla do banky, kde zrealizovala prevod a požadovanú sumu poslala na účet do Maďarska. Okrem toho musela zaplatiť 176 eur za prevod. Následne jej zatelefonoval syn.

Dôchodkyňa pre Čas.sk prezradila, že ostala v šoku, keď jej muž v telefóne povedal, že jej syn havaroval. Tiež jej vraj kázal, aby mlčala a vysvetlil jej, čo má spraviť v banke a ako má peniaze poslať.

“Vyšetrovateľka z Nitry začala trestné stíhanie pre podvod. Za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov, pretože bol spáchaný na chránenej osobe,” uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Zdroj: cas.sk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.