Máte radi Nutellu? Ak nedokážete tejto maškrte odolať, nezľaknite sa inej farby tejto pochúťky. Výrobca zmenil zloženie a nová Nutella nebude taká tmavá ako doteraz. Môže za to vraj zvýšenie podielu sušeného mlieka. 

Obľúbená čokoládová maškrta Nutella mení po dlhých rokoch svojej existencie zloženie, pričom sa v nej zvýši podiel sušeného mlieka. Výrobcom tohto známeho produktu je firma Ferrero, ktorá sa rozhodla namiesto 7,5 percenta sušeného mlieka dávať do nej 8,7 %. Na zmenu, ktorú si zákazníci ihneď všimnú, upozornilo spotrebiteľské centrum v Hamburgu, pričom sa špekuluje aj o tom, že Nutella bude mať aj menej kakaa ako doteraz. Spotrebitelia si to všimnú nielen na chuti, ale najmú na vzhľade, pretože Nutella bude o čosi bledšia.

Zmena receptúry sa dotýka aj Slovenska a Českej republiky, nakoľko máme toho istého distribútora ako Nemecko. Zaujímavé je, že zmena v zložení prichádza práve v čase, keď sa po celej Európe rieši problém dvojakej kvality potravín. Aj keď spoločnosť Ferrero tvrdí, že zloženie Nutelly v Nemecku a iných krajinách je rovnaké, viaceré testy v minulosti tento fakt vyvrátili a potvrdili, že zloženie je odlišné.

Zdroj: ekonomika.sme.sk | Foto: Facebook