folkloristi

Tak ako k východnému Slovensku patrí festival VÝCHODNÁ, k stredoslovenským krajom DETVA, tak k západnej časti našej krajiny Medzinárodný folklórny festival MYJAVA.

Tretí júnový víkend privítala Myjava návštevníkov zo širokého okolia. Načo ďalšie slová, pozrite si fotografie, ktoré pridávali obyvatelia Myjavy, milovníci folklóru na Internet.

Slávnostné otvorenie Medzinárodného folklórneho festivalu bolo spojené s odovzdávaním ceny festivalu. Tento rok si cenu prevzali pán Marián Kosík dlhoročný a stály člen Programovej rady festivalu, Klub pletenej čipky Brezová pod Bradlom a občianske združenie Podobenka z Vajnor.

Cena festivalu
zdroj: Myjava-fotografie z mesta a regiónu

V programe Malá kopa píta vác vystýpili domáce folklórne súbory Kopa, Kopaničiar, Kopaničiarik a Kýčer.

FS Kopa
zdroj: Myjava-fotografie z mesta a regiónu
FS Kopaničiar
zdroj: Myjava-fotografie z mesta a regiónu
DFS Kopaničiarik
zdroj: Myjava fotografie z mesta a regiónu
FS Kýčer
zdroj: Myjava-fotografie z mesta a regiónu

V programe festivalu nechýbali zahraničné súbory. Tento rok prišli na festival z Českej republiky, Fínska, Rumunska, Ukrajiny a Poľska. Diváci si ich vystúpenia pozreli v pásme Vitajte, priatelia, na Myjave.

folklór Poľska
zdroj: Myjava-fotografie z mesta a regiónu

Mestečko MY-A-VY ponúkalo množstvo aktivít pre deti, Kuchyňu starých materí, divadielko, nechýbala školička tanca pre deti, ukážka ťahanej štrúdle a ďalší program, ktorý skvelo spestril čas strávený v areáli Trnovce.

mestečko
zdroj: autor Hazu
ťahanie štrúdle
zdroj: autor Hazu
tanečná škola
zdroj: autor Hazu

Nechýbala Škola tylovej paličkovanej čipky myjavskej pahorkatiny, ktorá bola zapísaná do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska. Podrobnosti zápisu sme popísali aj v článku na stránke Omeste.sk.

tylová čipka
zdroj: fb Ela Cintulová

Zdroj: myjava.sk | Foto: facebook Myjava-fotografie z mesta a regiónu, autor

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Hazu
Mám rada výlety a objavujem nové miesta na Slovensku a v Čechách. Som fanúšikom športu a mladých športovcov. Vo voľnom čase čítam knihy a chodím do prírody. Večný optimista, milovník čokolády a srdcom Myjavčan.