V sobotu obehla celé Slovensko informácia o rodinnom nešťastí na Liptove. Posádka sa prevrátila na rafte, pričom matku troch detí hľadali niekoľko hodín. Všetko sa skončilo obrovským nešťastím, zachrániť ju mohla jedna jediná vec. 

Na Liptove sa pred pár dňami stala tragédia, ktorú mnohí ľudia nedokážu pochopiť. Bratislavčanka Lenka († 37) sa vybrala so svojou rodinou splavovať divokú rieku Belá, čo sa skončilo obrovským nešťastím.

Na raft nasadla nielen Lenka, ale aj jej manžel a ich tri spoločné deti – 8-ročná Júlia, 7-ročná Lucia a len 3-ročný Ondrej. Krátko pred cieľom však nastali komplikácie, kedy čln narazil do stromu. Celý raft aj s rodinou sa prevrátil. Lenka ale na sebe nemala záchrannú vestu, čo sa jej stalo osudným. Zvyšok rodiny sa zachránil len vďaka statočným ľuďom, ktorí počuli volanie o pomoc.

Prvý sa na breh dostal otec Mark, doplával naň aj so svojim malým synom. Jednu dcéru vytiahol majiteľ neďalekej vodárne, ktorý počul volanie o pomoc. Druhé dievča vytiahli až záchranári pri dedine, ich šťastím v nešťastí bolo, že mali oblečené záchranné vesty. Z nepochopiteľných dôvodov, bohužiaľ, Lenka vestu na sebe nemala a jediná udalosť neprežila. Jej deti a manžel tak budú mať celý život pred očami momenty, kedy sa ich mama utopila.

Po žene pátrali záchranári dlhé hodiny, no nakoniec ju našli zakliesnenú v stromoch. Podľa informácií, ktoré uvádza Nový Čas, bola práve vesta príčinou Lenkinej smrti. Svedkovia dokonca tvrdia, že vestu a prilbu nemal ani Mark.

Na tomto mieste sa stala tragédia aj minulý rok, keď o život prišiel poľský turista. Príčinou nešťastí sú vraj stromy, ktoré prejazd riekou komplikujú.

Zdroj: cas.sk | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.