Nešťastie v ďalšom slovenskom lyžiarskom stredisku. Počas užívania si voľných chvíľ skolaboval muž na lanovke, ktorého zachrániť nedokázali. Čo sa na mieste presne odohralo? 

V známom slovenskom lyžiarskom stredisku došlo v piatok 19. januára k tragédii, pri ktorej zomrel Pavol († 64). Tento rok ide už o tretie nešťastie na svahu, ktoré sa skončilo tragicky. Pavol nezomrel kvôli nešikovnosti alebo úrazu, ale z dôsledku zlyhania srdca priamo na sedačkovej lanovke zo Záhradiek na Rovnú hoľu.

“Na sedačke sa s ním nachádzali ešte ďalší dvaja lyžiari, z ktorých jedna bola zdravotná sestra a okamžite začali s improvizovanou resuscitáciu a privolali pomoc. Na hornej stanici lanovky muža prevzali a  pokračovali v rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii záchranári HZS. Postihnutý bol napojený na automaticky externý defibrilátor a bolo mu podaných niekoľko výbojov,” uvádza Horská záchranná služba na svojej stránke. Aj keď robili ľudia naokolo všetko čo sa dalo, muža sa, bohužiaľ, oživiť už nepodarilo.

Pavol bol vraj bývalý vojak, ktorý býval v dedine neďaleko Liptovského Mikuláša. Tento rok je to za posledné dni už tretie nešťastie, ktoré pripravilo o život lyžiara priamo na svahu.

Zdroj: hzs.sk | Foto: Facebook/Jasná