Asi na Slovensku neexistuje človek, ktorý by nepoznal náš najpredávanejší a najobľúbenejší tradičný krém značky Indulona. Po dlhých desiatkach rokov prichádza veľká zmena, vďaka ktorej o tento výrobok Slovensko príde. 

Na slovenskom trhu dochádza k veľkej zmene. Obľúbený a tradičný československý krém Indulona mení majiteľa a po novom už nie je našou pýchou, ale gréckou. Výrobca sa rozhodol firmu predať za sumu 8,5 milióna eur. Po novom tak majiteľom nebude firma Saneca, ale grécka Sarantis. Najpredávanejší krém v Slovenskej a Českej republike si tak od januára tohto roku píše krajinu pôvodu Grécko, čo mnohých ľudí určite prekvapí.

Dôvodom odkúpenia gréckou firmou je vraj potenciál, že by sa Indulona mohla dostať aj na iné trhy, kde by si uplatnila svoje miesto. Je ale jasné, že slovenská firma tak príde o veľké zisky, nakoľko len za minulý rok 2017 dosiahli zisky z predaja neuveriteľných 7 miliónov eur. Grécka spoločnosť Sarantis, ktorá Indulonu odkúpila, má vo svojom portfóliu okrem svojich značiek aj známu českú značku Astrid. Krém, ktorý je v starostlivosti o ruky u nás TOP voľbou tak po rozhodnutí kompetentných patrí slnečnému Grécku.

Zdroj: aktuality.sk | Foto: Facebook/Indulona SK

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.