Nehoda v Šuranoch, pri ktorej zrazila vodička na priechode pre chodcov dvoch ľudí, nie je jedinou, ktorá sa tento týždeň stala v Nitrianskom kraji. V stredu 10. januára sa stali ďalšie dve podobné nehody, pri ktorých vodiči doslovne nabrali na priechode tri malé deti, ktoré išli do školy. 

V nitrianskom okrese došlo v stredu ráno k dvoch vážnym nehodám, pri ktorých boli zrazené až tri deti. Udalosť je o to hrozivejšia, že k zrážke v oboch prípadoch došlo na priechode pre chodcov, cez ktorý deti prechádzali. Prvá nehoda sa stala asi o 7.20 hod v obci Rišňovce, kde 29-ročný vodič dodávky Renault Trafic zrazil na priechode školáka Jožka (12). Alkohol v dychu u vodiča zistený nebol, no chlapec utrpel zranenia, s ktorými bol prevezený do nemocnice.

Len pár minút na to, asi o 7.30 hod sa stala druhá dopravná nehoda, a to v obci Cabaj-Čápor. Vodička v dedine pravdepodobne tiež neprispôsobila jazdu a na aute značky VW Passat zrazila na priechode dve deti – Lilianku (11) a Natálku (5). Dievčatá utrpeli ťažké zranenia, s ktorými ich ihneď previezli do nemocnice. Len 23-ročná vodička sa tiež podrobila dychovej skúške, no alkohol u nej zistený nebol.

Presné príčiny aj miery zavinenia sú momentálne predmetov vyšetrovania. Tento týždeň je to už tretia vážna nehoda, kedy boli na priechode zranení mladí ľudia. Vyzývame vodičov, aby jazdili opatrne a neriskovali životy seba a ani chodcov.

Zdroj: cas.sk | Foto: depositphotos

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.