Spoločnosť pre záhradnú a krajinnú tvorbu už po tretíkrát vyhlasovala súťaž o najkrajší park, záhradu a detail roka. Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa konalo v Nitre. Práve ľudia spojení s Nitrou si odniesli aj najviac cien.

Päťčlenná medzinárodná porota vybrala medzi víťazov mnoho absolventov nitrianskej Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity.

KATEGÓRIA PARK

V kategórii park roka bola ocenená revitalizácia parčíka na Bosákovej ulici v Bratislave. Autormi projektu sú Ing. Tamara Reháčková, PhD. a Ing. Miloš Kedrovič.

KATEGÓRIA ZÁHRADA

Spomedzi záhrad najviac bodovala tá pri rekreačnej chate na Zelenej vode od autorov Landscape Design.

KATEGÓRIA DETAIL ROKA

V kategórii detail roka najviac zaujala práca Ing. Petra Pasečného a jeho 3D plot.

Práve absolventi nitrianskej FZKI obsadili všetky víťazné miesta v kategórii detail roka a umiestnili sa tiež v kategórii záhrada roka. Keďže „Nitrania“ sa v tejto súťaži zhosťujú popredných priečok pravidelne, svedčí to o tom, že Nitra je centrom krajinnej a záhradnej architektúry na Slovensku.

“Každoročne vzniká množstvo nových realizácií, ktorých kvalita je v mnohých prípadoch nepochybne na vysokej profesionálnej úrovni. Ide tu len o to, aby tvorcovia našli odvahu a čas a rozhodli sa pomerať výsledky svojej práce s ostatnými účastníkmi a zviditeľniť svoju tvorbu,” prezradili organizátori.

ZÁHRADA V MALACKÁCH (3. MIESTO)

prihlasovateľ: 2ka, s .r. o. , autori projektu: Ing. Peter Pasečný, Ing. Ivana Pasečná, Ing. Erika Sekanová
Zľava: Ing. Peter Gondár, Landscape Design s.r.o., Ing. Róbert Starinský, Ing. Peter Šaffo, BONSAIGARDEN, Ing. Peter Pasečný, 2ka, s.r.o. Ing. Richard Masár, landart s.r.o.

TERASY AKO ODDYCHOVÉ ZÓNY FIRMY PIXEL FEDERATION s. r. o. BRATISLAVA

prihlasovateľ: Ing. Róbert Starinský, autor projektu: Ing. Róbert Starinský

Zdroj/Foto: SZKT

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.