Akoby nebolo v Nitre dosť herní a automatov, pribudnúť by k nim mali ďalšie. Prevádzkovatelia totiž vedia dokonale obísť zákon, ktorý u nás nie je prepracovaný. Jedinou možnosťou ľudí je spísanie petície s tisíckami podpisov. 

I keď obyvatelia Nitry neustále bojujú s herňami, ktoré fungujú v ich okolí, vzniknúť majú ďalšie. Väčšina ľudí si myslí, že v Nitre je okolo desať herní, no v skutočnosti ich počet presahuje štyridsiatku. Miestni, ktorí žijú na ulici Braneckého a Fabrickej, už spísali petíciu, avšak na to, aby bola platná, by ju muselo podpísať minimálne tridsať percent všetkých obyvateľov mesta starších ako 18 rokov.

Presný počet herní v Nitre je 43, pričom najviac z nich sa nachádza v Starom meste. Napriek tomu, že ich ľudia väčšinou vnímajú ako negatívum, majú pre mesto jednu menšiu pozitívnu stránku – vďaka nim každý rok viac ako 600 000 eur putuje do mestskej pokladnice.

Najnovšia nitrianska herňa vznikla na Braneckého ulici, ľudia však proti nej bojujú petíciou. Nemôžu ale nič, pretože je na budove obchodu a služieb veľký nápis Top game a nie herňa, to je totiž od januára zakázané. Podľa informácií, ktoré uvádza mynitra.sme.sk, má nová herňa vzniknúť aj na Štúrovej ulici.

Množstvo prevádzkovateľov dokáže so zákonmi vybabrať, stačí ak sa automat v krčme nazve kvízomat a už im nikto nič nemôže zakázať. Finančná správa má na vec iný názor. Kvízomat je podľa nej tiež výherný automat, ktorý podlieha licenčnému konaniu. Náš zákon to ale momentálne vyriešené nemá a prevádzkovatelia kvízomatov ich tak môžu využívať aj naďalej.

V minulosti tu už snaha o zrušenie herní bola, petíciu rozbehlo Centrum pre rodinu v Nitre, ktorému sa však potrebný počet hlasov získať nepodarilo.

Zdroj: mynitra.sme.sk | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.