Prípad otrávených zvierat sa stále zhoršuje. Ľudia i naďalej nachádzajú mŕtve vtáky, no najnovšie sa otrávili aj líšky. Celá vec začína naberať na obrátkach, zaoberá sa ňou už i ministerstvo. 

Na území Slovenska je neustále problém s otrávenými vtákmi. Ochranári našli mŕtvych nielen orlov a myšiakov, ale dokonca aj líšky. Uhynuté vtáky patria medzi chránené druhy a ich hodnota sa pohybuje v tisíckach eur. Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície v Nitre už začal trestné stíhanie. Páchateľovi, ktorý tento úhyn spôsobil, hrozí basa až na 6 rokov.

Podľa Štátnej ochrany prírody SR boli zvieratá trovené látkou s názvom karbuforan. Ochranári už spustili mimoriadne kontroly v oblastiach, kde hniezdia vzácne dravce, ktoré sú ohrozené.

Štátna ochrana prírody SR vyzýva ľudí, ktorí majú nejaké informácie o týchto prípadoch, aby ich kontaktovali mailom na adresu [email protected] alebo telefonicky na čísle 048/472 2022. Stále však platí výstraha, aby sa ľudia uhynutým zvieratám vyhýbali a v žiadnom prípade sa ich nedotýkali. Tento jed je vraj totiž natoľko nebezpečný, že sa ním dokáže otráviť aj človek, a to jediným dotykom.

Prípadom sa začalo zaoberať už i ministerstvo vnútra, ktoré k nemu povolalo príslušníkov policajného zboru. Ako sa celý tento problém skončí, nie je isté, no dúfajme že nič horšie sa už nestane a vinník bude čo najskôr vypátraný.

Zdroj: mynitra.sme.sk | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.