Po roku 1987 sa u nás nepodarilo vybudovať ani kilometer novej železnice. Vyzerá to ale tak, že prichádza historický zlom. Na Slovenku totiž po dlhých rokoch pribudne nová železničná trať, ktorá dokáže denne prepraviť množstvo ľudí.

Po desiatkach rokov by na Slovensku mala vzniknúť nová železničná cesta, ktorá bude viezť z Trnovca nad Váhom do Nitry. S nápadom na vybudovanie tejto trate prišla Železničná spoločnosť Slovensko, no súhlasí s ňou aj Ministerstvo dopravy.

Keďže pri Nitre vzniká priemyselný park, trať by mala mať veľký úspech a predpokladá sa, že bude frekventovaná a u ľudí obľúbená. Vďaka novému úseku by sa skrátil aj presun medzi Bratislavou a Nitrou zo 100 na 50 minút, čo je veľký posun pre cestujúcich. Momentálne sa však hľadá dodávateľ, ktorého úlohou bude vypracovať štúdiu, ako by sa mala táto trať vystavať. Ak sa plán podarí, od roku 1987 to bude prvýkrát, čo na Slovensku vznikne nová cesta pre vlaky. Všetko je ale len v začiatkoch a o výstavbe sa musí ešte rozhodovať vo viacerých smeroch.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.