Slovenský vodohospodársky podnik znova sprístupnil priehradný múr Domaše. Návštevníkom je otvorený od posledného májového dňa denne od ôsmej rána do ôsmej hodiny večer. Z koruny vodnej hrádze si tak môžete opäť užiť výnimočné pohľady na Domašu a okolie.

Do začiatku letných prázdnin už zostáva len necelý mesiac. Vodná nádrž a jej okolie sa preto postupne pripravujú na úvod rekreačnej sezóny. Výhľad z priehradného múru je jedným z návštevníckych lákadiel.

Vody už odomkol vodník Fero

Letná turistická sezóna sa nezadržateľne blíži. Na Domaši je spojená s tradičným rituálom Odomykania vôd. Aj tento rok vody odomkol vodník Fero. Urobil tak ešte 20. mája v rekreačnej oblasti Domaša Valkov.

Samočistiaca nádrž

Vodná nádrž Domaša na rieke Ondava bola pôvodne projektovaná aj ako zásobáreň pitnej vody. Vďaka svojej samočistiacej schopnosti a polohe v oblasti bez znečisťujúceho priemyslu je známa svojou čistou vodou a množstvom rýb.

Okolité listnaté a zmiešané lesy lemujúce vodnú nádrž ponúkajú nespočetné turistické trasy a miesta lákajúce milovníkov zbierania húb.

Zdroj: autor | Foto: domasacity.sk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Mikuláš G
Skúsený novinár s neutíchajúcim nadšením začiatočníka. Diplomovaný ekonóm držiaci sa hesla: "Peniaze nie sú všetko, ale skúste ich nemať". A keď už filozoficky, tak: "Pravda nie je vo hviezdach, pravda je v nás".