V nedeľu popoludní 9. septembra o 13.25 h došlo na ceste medzi obcami Dolné Držkovce a Horné Držkovce k dopravnej nehode, pri ktorej výdatne asistoval alkohol. O udalosti informovala hovorkyňa KR PZ v Trenčíne Elena Antalová.

Podľa informácií hovorkyne vozidlo riadil vodič- nevodič. Medzi obcami Dolné a Horné Držkovce jazdil 39-ročný Branislav na osobnom motorovom vozidle zn. Ford Focus.

“Nedodržal bezpečnú vzdialenosť za cyklistom jazdiacim pred ním a narazil zozadu
do bicykla, ktorý riadil 47-ročný Ján z Bánoviec nad Bebravou. Ten sa po páde na vozovku utrpel ľahké zranenie. Vodič Fordu však po dopravnej nehode z miesta odišiel. Späť sa vrátil po niekoľkých minútach, avšak auto nechal zaparkované na inom mieste,” uviedla Antalová.

Policajtom, ktorí už dokumentovali dopravnú nehodu sa priznal, že cyklistu zrazil on. Na bicykli a vozidle bola škoda predbežne vyčíslená na si 300 €. Policajti oboch účastníkov dopravnej nehody podrobili dychovej skúške.

U cyklistu bola dychová skúška negatívna. Branislav nafúkal 1,378 mg/l, čo je v prepočte 2,85 promile. Opakovaná dychová skúška po 20 minútach mala stále tú istú hodnotu. Dopravní policajti následne však zistili, že Branislav nie je držiteľom vodičského preukazu.
Dopravná nehoda je stále v štádiu vyšetrovania. Branislava však neminie obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Za uvedený trestný čin v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok,” doplnila Elena Atalová z KR PZ v Trenčíne.

Zdroj/Foto: KR PZ Trenčín