Situácia na Slovensku sa neupokojuje a protesty stále pokračujú. Organizátori sa dohadujú čo ďalej, a preto podali žiadosť o stretnutie s významným človekom. To, či ich prijme, ešte nie je isté. 

Už niekoľko dní žije Slovensko aktuálnou situáciou, ktorú sprevádzajú obrovské protesty. Druhého pochodu sa zúčastnilo viac ľudí ako prvého, zdá sa teda, že rozhorčenie a nespokojnosť tak skoro neutíchnu.

Organizátorov celoslovenských protestov momentálne situácia v krajine a politike neupokojila, a preto sú rozhodnutí bojovať ďalej. Najnovšie požiadali o stretnutie s prezidentom Andrejom Kiskom, s ktorým chcú hovoriť o dôležitých veciach ovplyvňujúcich dianie v krajine. O zaslaní žiadosti hlave štátu informoval jeden z organizátorov Juraj Seliga.

,,Vážený pán Andrej Kiska, prezident Slovenskej republiky, v zmysle ústavy je prezident hlavou štátu, ktorá reprezentuje Slovenskú republiku navonok i dovnútra a svojím rozhodovaním zabezpečuje riadny chod ústavných orgánov. Z tohto dôvodu a vzhľadom na aktuálnu spoločenskú situáciu si Vás ako organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko a zástupcovia občianskej verejnosti dovoľujeme požiadať o prijatie,”  spomína sa v žiadosti. Súčasťou stretnutia však nemá byť len debata o tom, čo budú ľudia požadovať ďalej, ale aj to, ako dokážu spolu obnoviť dôveru verejnosti v štátnu moc. Prezident Kiska ešte žiadosť prijať nestihol, no mohlo by sa tak stať už čoskoro.

Zdroj: topky.sk | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.