Vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej otriasla takmer celým Slovensko. Smer- SD sa ale svojich osláv MDŽ nevzdal, pričom slová jedného z predstaviteľov hovoria za všetko. Ako môže niekto v aktuálnej situácii niečo také povedať?

Ľudia na Slovensku protestujú a bojujú za slušné a spravodlivé Slovensko, predstavitelia vládnucej strany Smer–SD však veselo oslavujú MDŽ po celej krajine. To Slovákov nenechalo chladnými a politikov kritizujú naozaj vo veľkom.

Niektorí ľudia správanie Smeru a jeho politikov nedokážu tolerovať a na rovinu povedia, čo si myslia. Kým my totiž oplakávame Jána Kuciaka a jeho snúbenicu, predstavitelia strany hovoria o tom, že život touto udalosťou neskončil a ideme ďalej. Dôkazom je aj ďalšia oslava MDŽ v Zlatých Moravciach, kde si smeráci dovážali fanúšikov autobusmi. Napriek viacerým výzvam, aby tieto oslavy nadobro zrušili, si strana na čele s okresným predsedom Mariánom Kérym urobila po svojom a podujatia sa nevzdali.

Okresný predseda SaS Ivan Debnár informoval, že uskutočnenie akcie považuje za krajne neadekvátne. Ľudia sa voči týmto oslavám vyjadrujú taktiež kriticky a tvrdia, že ak Smer súcití s obeťami, namiesto organizovania takýchto podujatí by mal vyvesiť čierne farby ako prejav smútku.

Na tieto slová ale Marián Kéry reagoval jednoznačne:,,Rozhodli sme sa, že tak ako po iné roky, život pôjde ďalej a my si chceme spomenúť na ženy a dámy. MDŽ je veľmi pevne zakotvený v politickom kalendári našej politickej strany, a preto sa ho nevzdáme,” vyjadril sa Kéry priamo počas podujatia. Zároveň dodal, že vražda dvoch mladých ľudí neprospela nikomu a už vôbec nie strane Smer-SD.

Mnohí by očakávali, že na túto akciu prídu len ženy, ktoré obdivujú predstaviteľov vládnej strany. To však nie je celkom pravda, niektoré sa oslavy MDŽ zúčastnili len zo zvedavosti, aby videli, čoho všetkého sú politici v aktuálnej situácii schopní.

Zdroj: mynitra.sme.sk | Foto: Facebook