Návšteva topoľčianskej nemocnice sa stala pre staršiu pani s obmedzeným pohybom, ktorá mala ortopedické problémy s kolenom, čistým hororom. Pohľad z jej strany vyvoláva hnev a smútok zároveň.

Ako opisuje pre portál Topky.sk, prístup ošetrujúceho lekára bol  podľa jej slov neskutočný. Pri rannej vizite zažila jedno z najhorších ponížení v živote. „Povedal mi, že som tlstá. Hovorila som mu, že sa snažím schudnúť ale nedarí sa mi“. Reakcia službukonajúceho doktora bola neuveriteľná. “Môj dedko po návrate z koncentračného tábora vážil 35 kg, lebo tam iba robili a jedli raz za deň,” zreprodukovala slová lekára pacientka pre portál Topky.sk.

Síce si pani sama priznáva, že má problémy s nadváhou, takýto prístup si však rozhodne nezaslúži. Takmer na vlas rovnaký scenár sa zopakoval na ďalšie ráno, primárovi sa údajne snažila vysvetliť, že za kilá môžu aj problémy s pohybom, ten na to reagoval zarážajúco: „Nežrať“.

Čerešničkou na torte bol fakt, že pacientke bolo povedané, že má ísť domov, keďže špeciálne vyšetrenie sa neuskutoční. Sama sa má sa vraj preobjednať. Ako sa portálu priznala, tento zážitok ju na dlho poznačil, dokonca rozmýšľala nad samovraždou. Kontrola u dotyčného primára je pre ňu nočnou morou, ktorej sa aj naďalej vyhýba.

Zdroj: topky.sk | Foto: pixabay.com ilustračné