Príbeh budúcej značky sa začal ešte v roku 1994, kedy si v Starej Turej otvorili prvý obchodík. Postupne sa vypracovali medzi silné európske značky, pričom ročne vyrobia v priemere 55-tisíc bicyklov.

Už o dva roky pribudli ďalšie predajne na Myjave a v Novom Meste nad Váhom, kde otvorili aj športovú predajňu. A o koho teda ide? Zakladateľmi úspešnej značky sú Miroslav Lukáč a Kamil Vrábel. Ako na svojom webe uvádzajú: „Bicykle robíme s radosťou, nadšením a vášňou. Naša práca je zároveň našim koníčkom. Vyrábame produkty, ktoré používame každý deň, a preto nám záleží na každom detaile. Staviame bicykle tak, ako keby sme si ich stavali pre seba. Jazdenie s CTM nie je iba zážitok, je to životný štýl.“

Ďalšie roky priniesli nové a nové úspechy, v roku 1999 oficiálne prvýkrát predstavili novú značku CTM, na prelome tisícročí začala dvojica svojou distribúciou pokrývať takmer celé Slovensko. Už v roku 2008 vyrábali ročne 18 000 kusov bicyklov! Počas ďalšieho obdobia slovenská firma prudko expandovala, vyvážala už  do viacerých európskych krajín. Dnes v priemere vyrobia 55-tisíc bicyklov ročne!

V ponuke značky CTM nájdete bicykle pre všetky odvetvia cyklistiky – horské, cestné, dirtové, trekingové, mestské i detské. Firma dnes ponúka bohaté množstvo doplnkov, oblečenia či pomôcok. Venuje sa tiež pretekom, ich tím CTM Race team patrí k slovenským špičkám!

 

 

 

 

Zdroj: ctm.sk |Foto: CTM Instagram, ctm.sk