Polícia pred pár dňami vyhlásila pátranie po 89-ročnom starčekovi Pavlovi z Rovinky, ktorý sa stratil počas silvestrovskej noci. Rodina a príbuzní sa o neho veľmi báli, pretože zmizol náhle zo strachu pred petardami a ohňostrojom.

Verejnosť poprosila o pomoc aj jeho vnučka, ktorá zverejnila celému Slovensku verejný odkaz. Nanešťastie sa starčeka podarilo nájsť až v nedeľu 7. januára.

“Pátranie po nezvestnom 89-ročnom Pavlovi Š. z Rovinky, ktorý bol nezvestný od 02.01.2018, bolo odvolané. Menovaný bol dnes v predpoludňajších hodinách nájdený v blízkosti Vinohradníckej ulice v Podunajských Biskupiciach mŕtvy. Poverený príslušník v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia,” informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lenka Mihalíková.

Tento príbeh sa teda skončil veľmi tragicky, pričom sa pod príspevkom polície na Facebooku rozbúrila verejná diskusia o nevhodnosti pyrotechniky nielen pre ľudí, ale aj pre zvieratá. Množstvo ľudí navrhuje, aby sa tento druh zábavy v našej republike totálne zakázal a predchádzalo by sa tak nešťastiam ako je toto.

Zdroj/Foto: Facebook/Polícia SR, KR PZ v Bratislave