Pátranie pod Veľkým Chočom má veľmi smutný záver. Horskí záchranári, ktorí boli v stredu 28. februára 2018 požiadaní Políciou Slovenskej republiky o súčinnosť pri pátraní po 22-ročnom Dávidovi z Vyšného Kubína, našli telo mladého muža bez známok života.

Mladý Dávid bol nezvestný od soboty 24. februára 2018, kedy bol spoločne s kamarátom na túre na Veľkom Choči. Pod vrcholom sa rozdelili a hľadaný Dávid mal pokračovať ďalej na vrchol.

Dávid Mikéci

Záchranári požiadali o súčinnosť posádku Ministerstva vnútra a ešte v stredu prepátrali zo vzduchu oblasť Veľkého Choča. V teréne boli súčasne vysadení psovodi Horskej záchrannej služby, ktorí prehľadávali turistické chodníky a zostupové trasy.

Vo štvrtok 1. marca 2018 boli do pátrania nasadení profesionálni aj dobrovoľní záchranári Horskej záchrannej služby z Veľkej a Malej Fatry. Prehľadávali i za pomoci lanovej techniky strmé vrcholové žľaby a priľahlé zvážnice, žiaľ, bezvýsledne.

V piatok 2. marca 2018 sa pokračovalo v celoplošnom pátraní. Náhodní skialpinisti, nachádzajúci sa v centrálnom žľabe našli turistický batoh, ktorý mohol patriť nezvestnému Dávidovi.

“Záchranári po získaní tejto informácie sa zamerali na priľahlý terén. Nezvestný muž bol nájdený v neďalekom lese, ale, žiaľ, bez známok života. Následne bolo telo nebohého za pomoci nosidiel UT2000 a snežného skútra transportované do obce Turík, kde bolo odovzdané príslušníkom PZ SR a pohrebnej službe. Do pátracej akcie bolo celkovo nasadených 50 záchranárov HZS,” informovala Horská záchranná služba.

Zdroj/Foto: Facebook Horská záchranná služba, Facebook PZ SR

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.