Vláda v rámci nového sociálneho balíčka sľubuje naozaj veľké zmeny. Či sa jej to však podarí, je otázne, väčšina sľubov z minulých balíčkov sa reálnymi nikdy nestali. Seniori sa ale tešia a novinku určite privítajú.

Slovenská vláda začala po utíchaní emócií spojených s vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej konať a svojich voličov si chce prilákať späť. Nový sociálny balíček s prívlastkom obrovský by mal Slovákom priniesť výhody, medzi ktorými je aj 13. dôchodok pre seniorov. S týmto bonusom prišla strana Smer-SD a ako prvý o nej informoval Denník N. V praxi by to vyzeralo tak, že každý dôchodca by dostal bonus vo výške polovice priemerného dôchodku, a to približne 220 eur, pričom by mu bol vyplatený len jednorazovo v roku 2018 a 2019. Nešlo by tak o dlhodobý benefit. Ak sa túto novinku podarí zrealizovať, štátnu pokladňu bude stáť asi 220 miliónov eur.

Trinástym dôchodkom sa to však pre penzistov nekončí, Smer ich chce oslobodiť aj od doplatkov za lieky a darovať im karty, vďaka ktorým by mohli čerpať rôzne zľavy nielen na služby, ale dokonca aj na potraviny. To, či vláda splní všetky svoje body alebo len niektoré, bude závisieť i od verejných financií.

Zdroj: pluska.sk | Foto: wikipedia/freepik

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.