Obrovská tragédia, ktorá nedávno otriasla nielen Slovenskom, ale aj Rakúskom má svoje pokračovanie. Je ním vytvorenie verejnej finančnej zbierky, ktorou chcú opatrovatelia pomôcť pozostalým rodinám a deťom v najhorších chvíľach ich života. 

Len nedávno Slovenskom otriasla obrovská tragédia, pri ktorej zomrelo 7 opatrovateliek a ich vodič. Ženy sa vracali domov z práce v Rakúsku mikrobusom, pričom sa čelne zrazili s českým kamiónom. Obrovská tragédia má však pokračovanie a to v podobe detí, ktoré tu zostali bez matiek. Dvanástim deťom sa ich matky domov už nikdy nevrátia, pričom až 6 z nich je maloletých. V tejto ťažkej situácii sa rozhodla podať pomocnú ruku rodinám komunita opatrovateliek v Rakúsku, ktorá im vyhlásila verejnú zbierku, informuje čas.sk.

Opatrovateľská spoločnosť, ktorá pôsobí v Rakúsku vyhlásila túto zbierku ešte koncom minulého týždňa, pričom chcú aspoň finančne pomôcť pozostalým. Zástupkyňa hospodárskej komory opatrovateľov vo Viedni Bibiana Kudziová tvrdí, že na pomoc rodinám zriadili transparentný účet, kde môže prispieť hocikto. ,,Po tejto hroznej udalosti zostalo dvanásť opustených detí, ktoré prišli o svoje mamy. Ľudia ale prišli aj o svoje manželky, sestry, deti a my sme tiež prišli o skvelé kolegyne, ktoré sa k svojim rodinám už nikdy nevrátia. Obrovskú stratu cítia aj rakúski klienti, ktorí prišli o svojich anjelov bez krídiel, ktorí sa o nich s láskou starali.

Vďaka zbierke chcú rodinám pomôcť v beznádejnej situácii, v ktorej sa nečakane ocitli. Za prvé tri dni sa im podarilo vyzbierať 2-tisíc eur a dúfajú, že sa tá suma ešte poriadne navýši. Prispieť na pomoc môžu nielen opatrovatelia, ale aj bežní ľudia, ktorých táto tragédia zasiahla. Peniaze zo zbierky budú použité na finančné zabezpečenie rodín v najhoršom období ich života.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook Polícia Slovenskej republiky