Rok 2017 ubehol ako voda a nás čaká posledný deň tohto roku, Silvester. Ten sa spája s bujarými oslavami, pobytmi v horách či na chatách. Nezabúdajte však na teplé oblečenie, aby ste Nový rok nezačali v posteli s chorobou.

Taktiež si dávajte pozor na poľadovicu a snehové jazyky či záveje, pred ktorými varuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). V nedeľu 31.12.2017 potrápi poľadovica celé Slovensko, niektoré časti počas celého dňa, iné len v ranných hodinách. V Prešovskom a Žilinskom kraji sú dokonca vydané výstrahy 1. stupňa pred tvorbou snehových jazykov a závejov, čo predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity.

V noci zo soboty na nedeľu očakávame na väčšine územia sneženie, na juhozápade a
postupne v západnej polovici Slovenska aj inde v nižších polohách dážď  alebo dážď so snehom. V nedeľu cez deň očakávame prevažne zamračené a na mnohých miestach dážď alebo dážď so snehom, vo vyšších, na východe spočiatku aj v nižších polohách sneženie. Popoludní na západe ustávanie zrážok a miestami zmenšovanie oblačnosti.

Najvyššia denná teplota 1 až 6, na západnom Slovensku a na juhu stredného
Slovenska miestami okolo 8 stupňov.

Na pondelok 1. januára 2018 sú vydané výstrahy 1. stupňa pred poľadovicou pre celé stredné a východné Slovensko a taktiež časť západného Slovenska. Miestami očakávame dážď alebo prehánky, vo vyšších polohách sneženie. Teplota vystúpi podobne ako aj v nedeľu na 1 až 6, na juhozápade do 8 stupňov.

Zdroj/Foto: shmu.sk | Ilustračná foto: Pexels