Určite mnohých potešíme informáciou, že silným mrazom je aspoň na čas koniec. Čoskoro sa však musíme opäť pripraviť na poriadnu zmenu.

Ako upozorňujeme web imeteo.sk, už počas pondelka sa nad naše územie dostane oblačnosť súvisiaca s rozpadajúcim sa studeným frontom nad Poľskom. Tá by mala postupne od severozápadu narušiť inverznú vrstvu. V pondelok ráno sa na mnohých miestach bude ešte vyskytovať hmla, ktorá sa miestami opäť (s výnimkou severozápadu) udrží aj po celý deň.

„V utorok večer začne počasie naplno ovplyvňovať výšková tlaková níž, ktorá sa bude presúvať zo severného Nemecka nad územie Českej republiky. Tá postupne prinesie na viaceré miesta zrážky. Počas utorkového rána sa na západe rozsneží a zrážky budú postupovať ďalej na východ až juhovýchod. Ojedinele, najmä na krajnom juhozápade sa môže objaviť aj mrznúci dážď, pri ktorom sa bude tvoriť silná poľadovica,“ píše imeteo.sk

SHMÚ preto vydal hneď niekoľko výstrah. Počas utorka platí výstraha pred snehovými jazykmi. „V okrese  sa miestami očakáva tvorba snehových jazykov a závejov. Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo  pre dopravné aktivity,“ píše SHMÚ.

V utorok od 18.00 hod. večer začína platiť výstraha pred  nebezpečnou poľadovicou, pričom tá potrvá až do stredy obeda.

Zdroj: shmu.sk, imeteo.sk | Foto: pixabay.com