V prípade, že ste plánovali počas víkendu vyraziť k vode alebo kamkoľvek do prírody, sklameme vás. Slnečných lúčov si počas týchto voľných dní totižto veľa neužijeme. Hrozí ochladenie v podobe prehánok a búrok, ktoré potrvajú až do pondelka. 

Na našom území prevláda aktuálne pokojné, prevažne jasné až polooblačné počasie. To potrvá do piatku 14. júna. Víkend už bude omnoho chladnejší. Teploty sa budú na našom území v priebehu stredy a štvrtka pohybovať od +23 do +29°C. Zmena nastane na konci pracovného týždňa, kedy na územie Slovenska nastúpi od ranných piatkových hodín studený front. Treba preto očakávať aj citeľné ochladenie.

“V sobotu by sa nad našu oblasť mal dostať vlhší a chladnejší vzduch od severozápadu v ktorom sa budú tvoriť početné prehánky. Pri prevažne oblačnom počasí s prehánkami by sa denné teploty mali pohybovať na pomerne nízkych hodnotách od +16 do +23°C,” uviedlo imeteo.sk.

Zmena počasia je však prospešná našej pôde a celkovo i prírode. Imeteo upozornilo na prevládajúce sucho, ktoré môže spôsobiť požiare. “Z pohľadu celku panuje aktuálne veľké sucho na Záhorí, na západe Podunajskej nížiny a na dolnom Považí. V týchto lokalitách je tak vysoké riziko vzniku požiarov,” píše imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.