Extrémnym mrazom je koniec. Na celom území by malo v stredu večer snežiť.
 

Ako píše web imeteo.sk, nasledujúce hodiny prinesú na naše územie zmenu počasia. Extrémnym mrazom na niekoľko dní odzvoní.  “Teploty pod -20°C sa síce vo vyhliadke počasia ešte črtajú, ale do konca tohto týždňa by sa mrazy mali zmierniť. Dostať by sme sa mali do teplejšieho prúdenia, ktoré zároveň bude aj vlhkejšie a prinesie snehové zrážky na celé naše územie.”

Prvé snehové zrážky sa očakávajú na západnom a severozápadnom Slovensku krátko po 22:00. Po polnoci by sa zrážky mali rozšíriť už nad takmer celé územie. V priebehu rána začne sneženie od severozápadu ustávať. Do štvrtkového poludnia sa očakáva, že na západnom Slovensku a na severe stredného Slovenska napadne od 3 do 7 cm nového snehu.

SHMÚ vydal pre najbližšie dni niekoľko výstrah. Tá prvá platí od dnešného večera až do štvrtku 12. januára rána.V okrese sa miestami očakáva tvorba snehových jazykov. Tvorba snehových jazykov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo  pre dopravné aktivity,” píše sa na webe SHMÚ.

Počas piatkovej noci až do soboty rána treba rátať s nebezpečnou poľadovicou, jej tvorba predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity  (doprava, pohyb osôb, infraštruktúra – rôzne typy vedenia..).

Zdroj: shmu.sk, imeteo.sk |Foto: pixabay.com