Počuli ste už o niekedy niečo o tomto podujatí? Tí, ktorí sa tejto charitatívnej akcie zúčastnili, majú možnosť zavítať na ďalší ročník a tých, ktorí o tom ešte nepočuli, pozývame na akciu, ktorej cieľom je pomôcť deťom z detského domova v Istebnom.

 

Trstenský mládežnícky parlament

Podujatie organizujú mladí ľudia, ktorí sú členmi Trstenského mládežníckeho parlamentu. Ide o mladých ľudí z Trstenej, ktorí chcú pritiahnuť ďalších mladých ľudí, zvýšiť záujem o dianie v meste a zúžitkovať vaše námety k lepšiemu využívaniu voľného času. Členovia parlamentu organizujú aj prázdninový volejbal, aby povzbudili mladých ľudí k záujmu o zdravý pohyb. Volejbal sa hráva každý utorok o 19.30 hodine na sídlisku Západ a futbal zase každú stredu o 19.30 na sídlisku Západ. Aktuálne prebiehajú Športové dni pod názvom T4T- tínedžeri pre tínedžerov, pričom sa hrajú tradičné ale aj netradičné športy.

Program podujatia

Hlavnou organizátorkou podujatia s názvom Oči plné radosti 2 je Monika Šimková, ktorá sa spolu s ostatnými členmi mládežníckeho parlamentu postarala o bohatý zážitkový program. Všetko sa bude odohrávať 12.8.2017 na námestí v Trstenej od 13.00 do 21.00 hodiny. Určite sa nebudete nudiť, pretože o hudobný program sa postará známy slovenský raper Suvereno, ale taktiež Gosťovská skupina a jej ratolesti či detská dychová skupina. Vystupovať budú aj deti z detského domova a, samozrejme, nesmie chýbať ani miestny DJ Majkl. A aby to nebolo len o hudbe, spolu s klubom historického šermu s názvom Draco – rad dračích rytierov sa vrátite o niekoľko storočí späť do minulosti a dotknete sa aj šermiarskej histórie. Pripravené sú rôzne súťaže, tombola, skákacie hrady pre našich najmenších či maľovanie na tvár, tvorivé dielne a mnohé iné. Vstup je zdarma.

Veľmi pekné motto reprezentuje rôzne podujatia tejto skupinky mladých ľudí: „Stačí iskra dobra a svet sa začne meniť.“ Preto nebudeme hneď všetko prezrádzať, príďte sa pozrieť a presvedčiť, že podobné akcie majú zmysel.

Zdroj: www.trstena.sk, Facebook | Foto: Monika Šimková