rytier
Zdroj: pixabay.com (ilustračný)

V minulosti si mestá privolégiá kráľa veľmi vážili. Každú návštevu kráľa vítali a pripravili turnaje, jarmoky a občerstvenie.

V sobotu 20. mája si mesto Stará Turá pripomenie 550. výročie Udelenia privilégií od kráľa Mateja Korvína. Toto podujatie je v našom regióne spojené s akciou Noc múzeí a galerií. Historické slávnosti sa začínajú o 17.00 hod. na Námestí Slobody v Starej Turej. Ukážka rekonštrukcie bojov a udalostí spojených s pridelením privilégií obyvateľom vás prenesie do roku 1467.

Môžete si vychutnať stredoveké jedlá, hudbu, šermiarske súboje, jazdu historickým kočom, stredoveké remeslá a tance. Pre deti sú pripravené rôzne hry. Múzeum v Starej Turej prezentuje Výstavu originálnych výsadných listín Starej Turej zo 17. a 18. storočia. Ďalšou akciou je Výstava fotografií Premeny Starej Turej. Atrakciou bude 0 21.00 hod. OHŇOVÁ SHOW „Dračí dych”.

Zdroj: staratura.sk | Foto: pixabay.com (ilustračný)

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Hazu
Mám rada výlety a objavujem nové miesta na Slovensku a v Čechách. Som fanúšikom športu a mladých športovcov. Vo voľnom čase čítam knihy a chodím do prírody. Večný optimista, milovník čokolády a srdcom Myjavčan.