Redaktorke slovenského portálu hitky.sk sa podarilo odhaliť podvodníkov, ktorí úradovali na Slovensku. Vyzeralo to ako nevinný e-mail, prípadne telefonát, no v skutočnosti vás chceli obrať o peniaze. Preto by ste si mali dávať väčší pozor na to, komu dvíhate telefón alebo odpisujete na mail!

Začína to ako nevinná komunikácia, no ak odpoviete, podvodníci vás budú neustále bombardovať ďalšími mailami. Redaktorku kontaktovala istá Jessica M., ktorá tvrdila, že je americká vojačka, ktorá potrebuje presunúť 9 miliónov dolárov, ktoré si údajne našetrila počas misie v Afganistane. Vidina jednoduchého, no podozrivého obohatenia sa má, samozrejme, háčik, pretože podvodníčka chcela od redaktorky osobné údaje, ktoré by mohla kedykoľvek zneužiť.

Podvod chceli overiť aj ostatní redaktori a naozaj sa im to podarilo. Rozdiel bol len v tom, že vždy išlo o iný príbeh a inú sumu, ktorú chceli podvodníci prevádzať. Podvodníčka si dokonca vymyslela aj taký príbeh, že je onkologickou pacientkou, ktorá čoskoro umrie, a preto chce darovať svoj majetok a práve vy ste ten vyvolený, komu ich chce dať.

Ľudia, prosíme vás, v žiadnom prípade nikomu nedávajte vaše osobné údaje, inak sa môže veľmi ľahko stať, že ich zneužijú a môžu vás obrať o všetky vaše úspory!

Nereagujte na nasledovné kontakty:

Mrs Marois >>> www.”@lily.ocn.ne.jp

Mrs Marois >>> [email protected]

Jessica Meir >>> [email protected]

+252 70800872

+224 55629177

+252 99167739

Zdroj: hitky.sk | Ilustračné foto: Pixabay.com, Depositphotos.com