Policajná hovorkyňa z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciah, Lenka Ivanová informovala o naháňačke, ktorá sa udiala v stredu 25. júla v Spišskej Novej Vsi. 

V stredu 25. júla krátko pred 16.00 h 45-ročný miestny vodič osobného motorového vozidla zn. Škoda Fabia v meste Spišská Nová Ves nezaplatil úhradu za nákup pohonných
hmôt na jednej z čerpacích staníc v meste Spišská Nová Ves.

“Krátko po 18. hodine bolo hliadkami Policajného zboru vozidlo spozorované, avšak vodič na výzvy príslušníkov Policajného zboru na zastavenie vozidla nereagoval, nebezpečne a rýchlo jazdil v obytnej štvrti, agresívne viedol vozidlo aj v protismernej časti vozovky, čím ohrozoval nielen cestnú premávku, ale i chodcov na chodníkoch. Viaceré hliadky Policajného zboru mu postupne blokovali smer jazdy, pričom mimo obytnej zóny bol príslušníkmi Policajného zboru v zmysle zákona použitý 1 varovný výstrel do vzduchu z dôvodu zaistenia bezpečnosti ostatných účastníkov cestnej premávky,” uvádza Ivanová.

Vodič však podľa slov hovorkyne aj napriek tomu pokračoval v jazde vysokou rýchlosťou,
pričom krátko po 18.30 hodine nezvládol vedenie vozidla, prerazil oplotenie jedného z rodinných domov v Spišskej Novej Vsi a prednou časťou vozidla spadol do záhrady rodinného domu.

Nakoľko vodič po dopravnej nehode odmietol z vozidla vystúpiť a kládol aktívny odpor, boli voči nemu použité donucovacie prostriedky. Zároveň sa odmietol podrobiť dychovej skúške a odmietol aj odber biologického materiálu na zistenie prítomnosti alkoholu, prípadne iných návykových látok,” pokračuje Lenka Ivanová z KR PZ v Košiaciach.

Po vykonanom lekárskom ošetrení bol muž umiestnený do cely policajného zaistenia a bolo mu vznesené obvinenie pre trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. So súhlasom prokurátora bol obvinený muž zo zadržania prepustený na slobodu. Obvinenej osoby v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 1 rok. Polícia zároveň zisťuje, či vodič oprávnene používal firemné vozidlo, a taktiež skúma trestno-právnu zodpovednosť pre trestný čin všeobecného ohrozenia, respektíve pre iné trestné činy.

Zdroj/Foto: KR PZ Košice