Slovenskom otriasla brutálna vražda mladého novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky. Policajný prezident Tibor Gašpar prehovoril o pravdepodobnom motíve brutálnej vraždy.

V nedeľu 25. februára vo večerných hodinách našli zastreleného investigatívneho novinára Aktualít Jána Kuciaka a jeho partnerku v dome vo Veľkej Mači (Trnavský kraj). Kuciak sa venoval najmä oblasti daňových podvodov. Okrem toho vyučoval i na UKF v Nitre. Policajný prezident Tibor Gašpar poskytol už k prípadu viacero informácií. Potvrdil, že pravdepodobný motív vraždy súvisí s jeho prácou v oblasti investigatívnej žurnalistiky.

Kuciaka strelili jednou strelnou ranou do hrude, jeho partnerku Martinu do hlavy. Vražedná zbraň sa zatiaľ nenašla a polícia doposiaľ nikoho nezadržala. Čas vraždy zatiaľ nie je jasný, stalo sa tak niekedy medzi štvrtkom a nedeľou. “V nedeľu o 22.30 vo večerných hodinách bola vykonaná previerka vo Veľkej Mači v rodinnom dome na základe oznámenia matky poškodenej, že sa nevie skontaktovať s dcérou a že žiada o previerku,” potvrdil policajný prezident. Presný čas smrti bude jasný po pitve. Gašpar vyjadril ľútosť rodine i celej novinárskej obci.

Niektorým vybraným novinárom zrejme poskytnú určitú ochranu. O tú sa môžu prihlásiť aj sami novinári, ak sa obávajú, že im niečo hrozí. Policajný prezident sa už stretol so šéfredaktorom Aktualít. Polícia sa prípadom intenzívne zaoberá.

Tlačová konferencia Tibora Gašpara k prípadu

Zdroj: Tlačová konferencia Polícia SR | Foto: Facebook, Youtube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Dida
Zanietená redaktorka, ktorá vám prinesie tie najdôležitejšie informácie a pikošky z vášho mesta. Neuniknú jej ani podstatné témy, ktoré hýbu celým Slovenskom.