Na východnom Slovensku sa stala nehoda, ktorá mohla skončiť obrovskou tragédiou. Šofér veľkého odhŕňača skončil s autom mimo cesty, no to nie je všetko. Policajti zostali po príchode na mieste nehody v šoku. Ako mohol vodič takto riskovať?

Vo štvrtok večer došlo na východe Slovenska k havárii, ktorá sa mohla skončiť tragicky. Nehoda sa stala na ceste pri obci Rudník v Košickom kraji, kde skončilo ťažké odhŕňacie vozidlo nielen mimo cesty, ale dokonca zakliesnené medzi stromami. Príčinou havárie je to, že vodič nezvládol riadenie a počas ťažkých poveternostných podmienok ovládlo silné auto jeho. Zdá sa, že pri ňom stáli všetci svätí, pretože iba o pár centimetrov minul stromy, do ktorých mohol naraziť.

Veľkým šťastím je to, že sa nehoda neskončila tragicky a odhŕňač sa nezrazil s druhými autami. Vozidlo nakoniec zostalo zakliesnené medzi stromami a museli ho odtiaľ niekoľko hodín vyťahovať, čo sa im nakoniec podarilo až ráno. Na miesto prišli všetky záchranné zložky vrátane záchranárov, no vodič Štefan ošetrenie odmietol. Policajtom sa hneď zdalo niečo podozrivé a tak vykonali u Štefana dychovú skúšku na alkohol.

Policaji zostali po dychovej skúške v šoku, pretože vodič nebol triezvy a v dychu mu namerali viac ako 1,7 promile, čím vážne ohrozil bezpečnosť premávky. Ak by sa s týmto silným strojom zrazil s iným vozidlom, posádka by nemala takmer žiadnu šancu. Na mieste mu bol zadržaný vodičský preukaz a zobrali ho aj do cely, kde bude až do vytriezvenia. To, aký trest dostane vodič za toto nezodpovedné konanie, bude jasné až o pár dní. Šťastím však je, že sa nikomu nič vážne nestalo a vozidlo sa nezrazilo s iným autom.

Zdroj: noviny.sk | Foto: Facebook/Nekŕmte nás odpadom

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.