Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Trenčína  obvinil  19-ročného Tomáša z Trenčína zo zločinu sexuálne násilie v štádiu pokusu.

Podľa doterajších výsledkov  vyšetrovania, sa mal Tomáš prostredníctvom sociálnej siete zoznámiť s mladistvým dievčaťom z Trenčína a počas komunikácie cez najznámejšiu sociálnu sieť  si dohodli stretnutie. Stretli sa najskôr minulý utorok (dňa 16. mája) ráno  pri základnej škole. Potom sa stretli ešte raz a to popoludní. Najskôr sa vozili  Tomášovým autom po Trenčíne. Potom Tomáš zaparkoval v blízkosti hypermarketu, na trávnatej ploche. Keď ostali stáť, rozložili si deku a rozprávali sa.

Tomáš mal potom dievčaťu doniesť džús, ktorý vypila. Po vypití džúsu začala mladistvá pociťovať stav omámenia a bezbrannosti. Sadli si do auta, kde mal Tomáš bezbranné a omámené dievča chytať za stehná a obchytkávať na intímnych miestach. Aj napriek svojmu stavu sa dievča malo brániť a žiadať Tomáša, aby prestal. “Po  chvíli mal s konaním prestať s tým, že jej mal zakázať aby o tomto niekomu povedala, lebo sa to otočí aj tak proti nej,” uviedol Pavol Kudlička, hovorca KR PZ v Trenčíne.

Matka dievčaťa medzitým svoju mladistvú dcéru (15 r.) hľadala a keď ju našla, dievča bolo uplakané a  vystresované. Keď povedala svojej mame, čo sa jej stalo, táto šla na políciu, kde celý skutok oznámila.

Z orientačnej toxikologickej analýzy vyplýva, že mladistvá mala pozitívny nález a látky amfetamín a metamfetamín. Policajti následne Tomáša vypátrali a v zmysle zákona ho obmedzili na osobnej slobode. Vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na väzobné stíhanie obvineného. Za uvedený skutok zákon ukladá trest odňatia slobody na   sedem až pätnásť rokov.

Žiadame dievčatá, ktoré sa stali obeťou obdobného konania, to znamená, že niektorej obvinený 19-ročný Tomáš z Trenčína podal akýmkoľvek spôsobom ( či už do nápoja alebo inak) kontaktovali políciu na známom telefónnom čísle 158.

Zdroj: PZ SR | Foto: pixabay ilustračné

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.