Dopravní policajti z Partizánskeho vykonávajú vyšetrovanie dopravnej nehody, ku ktorej došlo minulý týždeň v sobotu 13. Októbra o 11.15 hodine na križovatke v Bošanoch a pri ktorej 74-ročný cyklista utrpel vážne, život ohrozujúce zranenia.

Ako informovala hovorkyňa KR PZ v Trenčíne Elena Antalová, podľa doterajších zistení, k dopravnej nehode došlo tak, že 39-ročný vodič Audi A4 jazdil od obce Nedanovce smerom na obec Solčany. V križovatke začal odbáčať vpravo na obec dolné Chlebany, pričom pravou zadnou časťou svojho vozidla zachytil 74-ročného cyklistu, ktorý taktiež jazdil od Nedanoviec na Solčany.

Po zrážke spadol cyklista na cestu a vážne si poranil hlavu. Cyklista je v ohrození života. Dopravní policajti podrobili vodiča dychovej skúške. Požitie alkoholických nápojov u vodiča Audi policajti nezistili. Cyklistovi bola odobratá krv v nemocnici. V predmetnej veci už je začaté trestné stíhanie a to veci prečinu ublíženia na zdraví.

“Žiadame svedkov uvedenej dopravnej nehody, pri ktorej sa ťažko zranil 74-ročný cyklista z Bošian, ktorí by vedeli uviesť skutočnosti, ktoré by viedli k objasneniu uvedenej dopravnej nehody aby kontaktovali políciu na známom telefónnom čísle 158, alebo na telefónnych číslach 0961253514, alebo 0961253755,” uviedla Antalová.

Svoje informácie nám môžete poskytnúť aj na najbližšom útvare PZ. Akékoľvek informácie môžu polícii pomôcť pri objasnení uvedenej vážnej dopravnej nehody.

Zdroj/Foto: KR PZ v Trenčíne