Krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová informovala o objasnení tragickej udalosti spred štyroch rokov. Pri dopravnej nehode v tom čase zahynul 35-ročný Marek z Abrahámu (okres Galanta).

Tragická dopravná nehoda sa stala 18. decembra 2014 približne o 17.35 h na ceste tretej
triedy medzi obcami Zeleneč a Majcichov (okres Trnava). Vodič, ktorý nehodu spôsobil, odišiel z miesta nehody a neposkytol potrebnú pomoc poškodenému.

“Policajti pri obhliadke miesta udalosti našli len zopár úlomkov, o ktorých zistili, že by mohli pochádzať z auta Opel Corsa. Expertíza toto potvrdila a zúžila výber na auto vyrábané v rokoch 1993 až 2000. Následne prebiehalo viacero ďalších znaleckých skúmaní, lustrácií, množstvo ďalších úkonov a operatívnych preverovaní smerujúcich k zisteniu vinníka nehody,” informovala Kredatusová.

Zo skutočností, ktoré polícia v tom čase zistila, však nebolo možné obviniť konkrétnu osobu. Preto bolo takmer po roku trestné stíhanie prerušené. Operatíva na prípade ale stále pracovala a na základe získaných nových poznatkov bolo v apríli tohto roku rozhodnuté o pokračovaní v trestnom stíhaní.

Muža, ktorého policajti podozrievali, zadržali podľa slov hovorkyne 28.júna v ranných hodinách a predviedli na výsluch. “Vyšetrovateľ napokon po zhromaždení dôkazov obvinil 28- ročného Tomáša z okresu Trnava z prečinu usmrtenia a prečinu neposkytnutia pomoci. Obvinený je z toho, že porušil povinnosti účastníka cestnej premávky tým, že sa nevenoval plne vedeniu vozidla. Techniku jazdy neprispôsobil svojím schopnostiam a rýchlosti, akou práve jazdil. V dôsledku toho nedostatočne zareagoval na cyklistu jazdiaceho v rovnakom smere, ktorý mal v čase nehody v krvi 2,45 promile alkoholu. Vodič Opla po nehode z miesta odišiel bez toho, aby zrazenému mužovi poskytol pomoc. V prípade uznania viny hrozí obvinenému odňatie slobody až na tri roky,” doplnila krajská trnavská hovorkyňa.

Zdroj/Foto: KR PZ v Trnave, ilustračné foto/YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.