76 cudzincov, ktorí sa na území Slovenska vyskytovali neoprávnene. Taký je výsledok náhodných kontrol, ktoré sa uskutočnili počas dvoch dní v ôsmich slovenských mestách. Polícia plánuje v podobných akciách pokračovať aj v budúcnosti.

Akcia zameraná na odhalenie nelegálnych cudzincov sa uskutočnila v Bratislave, Nitre, Trnave, Trenčíne, Banskej Bystrici, Žiline, Prešove a v Michalovciach. Polícia preskúmala predovšetkým lokality a objekty, kde sa predpokladal zvýšený výskyt osôb, ktoré sa na našom území zdržiavajú neoprávnene. Išlo napríklad o autobusy, vlaky, nákladné autá, verejné priestranstvá či stavby.

Náhodné kontroly tak odhalili 76 nelegálnych cudzincov, ktorí boli následne vyhostení.

51 ľudí pochádzalo z Ukrajiny, 21 zo Srbska a štyria boli štátnymi príslušníkmi Bieloruska. Polícia aj na základe týchto výsledkov plánuje v podobných akciách pokračovať.

Zdroj, foto minv.sk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Kristina H
Vyštudovaná jazykovedkyňa, ktorá sa tým ale príliš nechváli, pretože ako sa hovorí: "Aj majster kat sa utne!" Jej pracovným domovom je rádio a tieto internetové stránky. Prinášať vám bude informácie o kultúre, politike a rôznych zaujímavostiach.